Nasze atrakcje

Kąpielisko

Borne Sulinowo leży w sosnowym lesie nad pięknym 1002 ha, rynnowym jeziorem Pile. Atrakcją turystyczną tej miejscowości są przepiękne plaże.
Turyści mają do dyspozycji trzy kąpieliska:
1. Plaża słoneczna
2. Plaża przy Marynie
3. Plaża przy polu namiotowym

Trasa dla nartorolek

Klub Sportowy Wisła Ustronianka z którego wywodzi się Adam Małysz trenował tego lata 2013 r w Bornem Sulinowie. Okazało się że 12-kilometrowa droga prowadząca do nikąd, na byłym wojskowym poligonie może być doskonałym miejscem do szlifowania formy.

W opinii trenera jest to idealne miejsce na letnie obozy sportowe dla narciarzy zarówno tych skaczących jak i biegających.

Wycieczka do składu głowic jądrowych

obiekt 3001 to najlepiej zachowany fort wojskowy dawnego układu Warszawskiego. Niespotykaną perełką jest skład głowic jądrowych w Podborsku. Według założeń operacji \"Wisła” magazyny broni atomowej w Polsce musiały być prawdziwymi twierdzami, chronionymi przez najlepszych żołnierzy . Były tak zamaskowane, że nawet patrzący na nie satelita mógł dostrzec tylko zieleń i las. To najlepiej zachowany obiekt. Wnętrza są w doskonałym stanie w przeciwieństwie do Brzeźnicy i Templewa, gdzie dewastacja doprowadziła obiekty do ruiny.

http://www.3001.pl

Fort wojskowy

Wycieczka do Fortu Gerharda w ŚWINOUJŚCIU


http://zp.pl/panorama/

Tajny Obiekt Wojskowy NR: 86092

Wycieczka do Tajnego Obiektu Wojskowego NR: 86092 Krąpiewo


http://www.bunkierkrapiewo.pl/wirtualnawycieczka/index.html

Poligon „tankodrom”

przeznaczony dla organizatorów zlotów militarnych, ASG, Paintball\'a, obozów kravmaga i zawodów: enduro, jazdy 4x4, quadami

Military Show

pozorowane manewry na byłym wojskowym poligonie z użyciem pojazdów wojskowych i broni pneumatycznej . Manewrom towarzyszą efekty specjalne i pirotechniczne. Jest też jazda ekstremalna Radzieckim pojazdem transportowym w trudnych warunkach wojskowego poligonu. Nowością którą wprowadziliśmy jest desant amfibią na jezioro.

Desant

na jezioro przy użyciu amfibii wojskowych, tylko w Bornem Sulinowie

Park Linowy

system platform i przeszkód linowych zainstalowanych na drzewach. Mosty, kładki, belki, pętle, siatki, zjazdy na rolce.

Pole Minowe

super atrakcja do imprezy przy ognisku. W łuskach po pociskach artyleryjskich umieszczamy fanty które następnie zakopujemy w ziemi na terenie oznakowanym tabliczkami UWAGA miny! Uczestnicy zabawy korzystają z instruktarzu sapera, przy pomocy urządzenia zwanego detektorem przeszukują teren. Po zlokalizowaniu pocisku wykopują go z ziemi, przenoszą na noszach w wyznaczone miejsce i rozbrajają. Zabawie towarzyszą efekty specjalne i pirotechniczne. Ponieważ teren kryje wiele tajemnic poszukiwacze wykopują przy okazji bardzo unikalne przedmioty.

Strzelnica

atrakcja proponowana do imprez przy ognisku. Strzelanie odbywa się z broni krótkiej i długiej. Uczestnicy są nagradzani za trzy pierwsze miejsca pamiątkowymi medalami. Fachowy instruktarz zawodowego wojskowego podnosi poziom zabawy.

Szlaki – Fortyfikacje Wału Pomorskiego

z GPS po bunkrach

Szlaki Kajakowe

rzeki, jazy, jeziora

Zimowe Szlaki

Narciarstwo Biegowe

Szlaki – Off Road

jazda 4x4

Szlaki Konne

Szlaki Rowerowe

Wrzosowiska Kłomińskie

obszar „Diabelskie Pustacie” o powierzchni 3232,10 ha pozostaje w zarządzie Nadleśnictw : Czarnobór i Borne Sulinowo. Na terenie Nadleśnictwa Czarnobór zajmuje on powierzchnię 2358,68 ha.

Jeziora i Zalewy

56 jezior

Kasyno z Ruletką i Obsługą Krupierską

dodatek do biesiad Rosyjskich, bankietowych organizowanych w Restauracji.

Rewia Taneczna z Rosji i Ukrainy

dodatek do biesiad Rosyjskich, bankietowych organizowanych w Restauracji.

Print Friendly, PDF & Email